כמה ניתן להרוויח בטיקטוק והאם זה יכול להחליף עסק פיזי?

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה מטאורית בפופולריות של הפלטפורמה טיקטוק. מה שהתחיל כאפליקציית וידאו קלילה הפך לתופעת אינטרנט ענקית עם למעלה ממיליארד משתמשים פעילים מדי חודש. כעת, יותר ויותר אנשים מגלים שהם יכולים להפוך את טיקטוק למקור הכנסה באמצעות יצירת תוכן, פרסום ועוד. השאלה היא – האם ניתן באמת להרוויח מספיק כסף בטיקטוק כדי להחליף עסק פיזי?

 

כמה כסף באמת ניתן להרוויח בטיקטוק

אז כמה מרוויחים בטיקטוק? התשובה תלויה במספר גורמים. ראשית, יש להבין שיש ליוצרים אפשרויות רווח מגוונות:

חלוקת הכנסות מפרסומות

גורם מכריע ברווחי יוצרים בפלטפורמה הוא חלוקת ההכנסות מהפרסומות שמופיעות לפני ואחרי הסרטונים. ככל שליוצר יש יותר צפיות ומעריצים, כך חלקו בהכנסות גדל. יוצרים פופולריים יכולים להרוויח אלפי דולרים ביום בודד מפרסומות בלבד.

טיפים

יוצרים מאפשרים למעריציהם "לתת טיפ" כאות תודה על הסרטונים. סכומי הטיפים משתנים בין דולרים בודדים לאלפי דולרים לסרטון ליוצרים הפופולריים ביותר.

חסויות ממותגים

מותגים גדולים משתמשים בטיקטוק כפלטפורמת שיווק חדשה ומשלמים ליוצרים בעלי השפעה על קהל ממוקד כדי לקדם את מוצריהם. עסקאות כאלה יכולות לנוע בין מאות לעשרות אלפי דולרים ליוצר.

מכירת מוצרים

רבים מהיוצרים בטיקטוק מוכרים גם מוצרים משלהם כמו ביגוד, מותגי איפור וקוסמטיקה ועוד שמניבים להם רווח נאה.

יוצרים מצליחים ויצירתיים מאוד יכולים להגיע לרווחים חודשיים של עשרות ולפעמים מאות אלפי דולרים בחודש.

מה זה טיקטוק בכלל

האם אפשר להחליף עסק פיזי בעזרת טיקטוק?

עסק פיזי קונבנציונלי מציע לעובדים בו יציבות תעסוקתית, רווחים קבועים יחסית, ביטחון סוציאלי ועוד יתרונות רבים. האם אפשרי להחליף את כל אלה ברווחים מאפליקציית וידאו חברתית? בואו נבחן מספר נקודות בנושא:

יציבות רווחים

בניגוד לעסק פיזי בו יש רווחים יציבים יחסית, בטיקטוק הפופולריות יכולה להיות חולפת. יוצר שזכה להצלחה אדירה עשוי לאבד אותה במהירות. באותה מידה, השקעה נכונה ויצירתית בחשבון הטיקטוק יכולה להקפיץ המהירות את מספר העוקבים

כמות העבודה

בעלי עסק פיזי יודעים שיש המון עבודה מאחורי הקלעים שהלקוחות לא רואים, כמו ניהול החשבונות, תחזוקת מבנה, שיווק וכדומה. בטיקטוק, יש עבודה רבה מאוד סביב יצירת תוכן איכותי באופן עקבי, אופטימיזציה של הצלחת הסרטונים, אינטראקציה עם המעריצים ועוד. כלומר, העבודה על טיקטוק היא בהחלט עבודה במשרה מלאה.

ביטחון תעסוקתי

אחד היתרונות של עסק פיזי הוא הבטחון התעסוקתי לעובדים והבעלים. בטיקטוק אין שום הבטחה לרווחים קבועים או יציבות תעסוקתית. יוצרים חייבים להתמודד עם תנודתיות גבוהה וחוסר ודאות לגבי העתיד.

הוצאות תפעול

בעוד שלעסק פיזי יש הוצאות תפעול ותחזוקה גבוהות לשלם כל חודש, יוצר טיקטוק נהנה ממודל עסקי כמעט ללא עלויות. אין שכירות או ארנונה, וכמעט ואין הוצאות קבועות.

 

לסיכום – אפשרי, אך דורש מאמץ

טיקטוק יכול להחליף עסק פיזי אך המעבר מחייב השקעה של זמן, כסף ויצירתיות כדי לשמר ואף להגדיל את ההישגים ברשת החברתית. יש יתרונות ברורים לטיקטוק מבחינת מודל הכנסות מבוזר, הוצאות תפעול נמוכות וגמישות זמנים. אך מנגד, עסק פיזי מציע יציבות וביטחון גדולים יותר לטווח ארוך, בעיקר עבור בעלי תפקידים שאינם ניהוליים. בהחלט אפשר לנצל היטב את הפוטנציאל העצום בטיקטוק ולהגדיל משמעותית את ההכנסות. אבל חשוב להבין שיש צורך להשקיע מאמץ לא פחות מהנדרש בעסק פיזי

קורס טיקטוק

תוכן עניינים

Picture of מסחר קריפטו בישראל
מסחר קריפטו בישראל

עם התפתחות עולם ה"קריפטו", המטבעות הדיגיטליים, ניראה כי העולם כולו עתיד להתקדם לכיוון זה וכי כל אדם יכול להפיק רווחים מעולם זה. לאור זאת אנו רואים לנכון להנגיש את כל הידע לעוד אנשים בכדי שכל אדם במדינת ישראל יוכל להחכים, לפתח שיח, להתעניין ולהיכנס לעולם הקריפטו בקלות יותר.

מאמרים נוספים באותו נושא

מה זה אתריום

מה זה אתריום

אתריום הוא מטבע מבוזר הקיים משנת 2013, אשר שוויו רק הולך וגדל בשנים האחרונות ובייחוד בשנת 2021. מדובר באפיק השקעה מפתה מאד עבור רבים, אבל

להמשך קריאה »

אישור כתובת מגורים באנגלית

מסחר בקריפטו בפלטפורמה בינלאומית, לעומת פלטפורמה ישראלית פותח אפשרויות מגוונת לבחירת מטבעות שונים. הבעיה היחידה שעשויה להתעורר היא בתהליך האימות של המשתמש בפלטפורמות השונות. תהליך האימות כולל

להמשך קריאה »
ההבדל בין סוחר למשקיע HODL

מה ההבדל בין סוחר למשקיע?​

בעולם המסחר בכלל ובעולם הקריפטו בפרט, קיימות שתי גישות שעשויות להניב לרווחים. האחת, היא מסחר. בפרט, מסחר יומי. לעומתה, יש המחליטים להשקיע לטווח ארוך ולהנות מרווחים עתידיים (בשפת הקריפטו – HODL). יש כמובן אופציה גם לשלב בין שתי הגישות. אז מה ההבדל בין סוחר למשקיע?

להמשך קריאה »
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.