כריית קריפטו - 8 מטבעות שניתן לכרות

כריית מטבעות דיגיטליים קיימת כבר שנים, אך בשנתיים האחרונה היא צברה פופולאריות מיוחדת. אילו מטבעות ניתן לכרות והאם כריית קריפטו משתלמת בשנת 2021?

 

מה זה כריית ביטקוין ומטבעות קריפטו אחרים?

כרייה היא שימוש בכח החישובי של רכיבים שונים במחשב, כמו כרטיסי מסך, מעבדים והזכרון של המחשב, לבניית הבלוקצ’יין. בלוקצ’יין הוא בעצם שרשרת המורכבת מבלוקים ועליה מתבצעות כל הפעולות המתרחשות בקריפטו. הכח החישוב פותר משוואות מתמטיות מסובכות ובכך מאמת את הנתונים הקיימים בבלוקצ’יין והופך את הפעולות לאמינות ובטוחות.

על ביצוע פעולת הכרייה, מקבלים הכורים תשלום בקריפטו וכך בעצם מרוויחים.

כאשר שוקלים האם להכנס לתחום, כדאי לבדוק האם רכישת הציוד, יחד עם עלות החשמל ושחיקת הציוד משתלמת. ניתן להיעזר במחשבון כרייה

נתחיל בשני המטבעות הפופולאריים לכרייה ומסחר:

1. ביטקוין Bitcoin (BTC)

ביטקוין הוא אחד מהמטבעות הדיגיטליים הפופולאריים ביותר. כריית ביטקוין הייתה אפשרית ומשתלמת לכרייה בבית לפני מספר שנים. כיום, רמת הקושי של הכרייה עלתה וקיימות חוות כרייה ענקיות שהופכות את הכרייה הביתית במקרה הזה לא משתלמת.

למה כריית ביטקוין מזיקה לסביבה?

במקרה של ביטקוין, הכרייה דורשת כח חישובי עצום, מה שצורך כמות גבוהה מאד של חשמל וכתוצאה מכך מזיקה לסביבה.

לכן, קיים הסיכוי שמטבעות אחרים יתפסו את מקומו של הביטקוין בשוק. דוגמא למטבע שעשוי לעקוף את הביטקוין הוא אתריום.

 

2. אתריום Ethereum (ETH)

כרייה של אתריום היא סוג הכרייה הפופולארי ביותר. הכרייה אפשרית באמצעות מחשב גיימינג ביתי, ומתבססת על כרטיסי מסך. ניתן לבצע את הכרייה באמצעות פלטפורמה כמו Nicehash. היתרון הגדול שלה הוא קלות ההתקנה והשימוש בממשק. עם זאת, מקבלים בה תשלום בקריפטו ובעצם מוכרים את כח הכרייה, אך לא מקבלים את המטבעות שכרינו אלא תשלום נפרד.

אם מעוניינים לכרות באופן ישיר, ניתן להשתמש למשל ב ethermine.org.

פרט חשוב שצריך לדעת לגבי כריית אתריום הוא שלקראת שנת 2022, הכרייה של המטבע צפויה להפסיק כי אתריום עובר לשלב ה- Proof of Stake, PoS. בשלב הזה לא ניתן יהיה לכרות אתריום יותר. לכן, כדאי לשקול כדאיות של רכישות ציוד כרייה.

מצד שני, אתריום איננו המטבע היחיד שניתן לכרות אותו באמצעות כרטיסי מסך.

 

3. לייטקוין Litecoin (LTC)

לייטקוין נוצר בשנת 2011. המטרה מאחוריו הייתה לייצר מטבע כמו ביטקוין, אבל יעיל יותר. בעבר, היה ניתן לכרות לייטקוין בעזרת ה-CPU. כיום, בדומה לביטקוין, רמת הקושי של הכרייה עלתה ולכן הכרייה ניתנת לביצוע על ידי כרטיס מסך או ASIC .ASIC הוא בעצם מחשב קטן שכל מטרתו היא כרייה. 

ניתן להשתמש ב – unmineable.com לביצוע הכרייה עצמה.

4. דוגקויין Dogecoin (DOGE)

מטבע שנוי במחלוקת, אך רבים עשו ממנו רווחים מפתיעים. ניתן לכרות אותו באמצעות כרטיס מסך ומחשב ביתי רגיל. גם כאן ניתן להשתמש ב – unmineable.com.

5. צ'יה Chia (XCH)

צ’יה הוא מטבע שנוצר כדי להוות חלופה ירוקה וידידותית לסביבה, לעומת ביטקוין למשל. במקרה של המטבע הזה, יהיה נכון יותר לקרוא לפעולה “חקלאות” ולא כרייה. ניתן לקרוא עוד במדריך שכתבנו בנושא

6. רייבן Raven (RVN)

רייבן הוא מטבע פופולארי לכרייה. יותר מזה, לאחר שכרייה של אתריום תפסיק להתקיים, לפי התחזיות רבים יעברו לכרות אותו עם הציוד שכבר יש להם. ניתן לראות כאן רשימה של דרכים לכרות את המטבע

7. מונרו Monero (XMR)

במקרה של XMR, הכרייה מבצעת באמצעות המעבד של המחשב. סוג כזה של כרייה נחשב חסכוני יותר בחשמל. ניתן להשתמש לבחור ברשימה הזו היכן לבצע את הכרייה.

8. Ethereum Classic (ETC)

מדובר בעוד אופציה מעניינת לכרייה. ETC הוא בעצם הגרסא המקורית של אתריום, שנותרה לאחר שגרסת האתריום הפופולאריות יותר פוצלה ושונתה. מדובר במטבע נוסף שככל הנראה רבים יפנו לכרייה שלנו לאחר המעבר ל-PoS של אתריום.

ניתן לכרות בעזרת etc.ethermine.org


שערי מטבעות קריפטו

שערי מטבעות קריפטו שערי המטבעות הפופולארים בשוק הקריפטו שערי המטבעות הנ”ל הם באחריות האתר המספק את המידע ומוצגים כאן לנוחות והערכה בלבד. כדאי לזכור ששוק

להמשך קריאה »