מה תפקידו של עורך דין לענייני משפחה?

עורך דין לענייני משפחה הוא בעל המקצוע שנמצא לצידנו ברגעים ובנסיבות הרגישים ביותר לאורך חיינו המשפחתיים. הוא מספק ליווי וייעוץ גם בשמחות וגם בזמנים קשים ומורכבים. למעשה, תחומי האחריות של עורך דין משפחה מגוונים כל כך, עד שרבים אינם מודעים לכולם. במאמר שלפניכם נציג את התפקידים המרכזיים של עורך דין משפחה, כדי שתוכלו להכיר את יעילותו ולדעת מתי יש כדאי לפנות לשירותיו של עורך דין כזה.

 

גירושין של בני זוג

עורך דין לענייני משפחה הוא בעל תפקיד משמעותי בתהליך הגירושין. הוא משפיע במידה רבה על אופי ההליך ותוצאותיו. אחד התפקידים המרכזיים שלו הוא גישור גירושין – הליך מחוץ לכותלי בית המשפט, שמטרתו להביא את הצדדים להסכמות עצמאיות, ללא התערבות שיפוטית כופה. גישה זו מובילה לגירושין נעימים יותר לכל המעורבים, כולל הילדים המשותפים.

גם בשלב הגשת תביעת הגירושין, ליווי של עורך דין הוא קריטי. מערכת דיני המשפחה בישראל משלבת דין דתי ואזרחי, כך שבעוד הגירושין עצמם מתבצעים בבית דין דתי, את הסכם הגירושין ניתן לערוך גם בבית משפט לענייני משפחה. הבחירה בין הערכאות דורשת ידע מעמיק בדינים הרלוונטיים. עורך דין מומחה ישמע את הפרטים, יבין את היעדים, וידריך לערוץ המתאים ביותר.

בנוסף, בבית הדין הרבני, בו חובה לפתוח תיק גירושין, ליווי של עורך דין יכול לסייע בסיום ההליך ביעילות ובמהירות, תוך צמצום נזקים. זה נכון במיוחד במקרים של סרבנות גט, שיכולה להגיע משני הצדדים. במצב כזה, ניתן לפעול להטלת סנקציות על הסרבן על ידי בית הדין, ואף להגיש תביעה נזיקית נגדו בערכאה אזרחית בגין הסבל שנגרם.

 

צוואות וירושות

עריכת צוואות, טיפול בצווי ירושה, ביטול צווי ירושה ועוד הם חלק מתפקידיו הפחות מוכרים של עורך דין לענייני משפחה בתחום הירושות והצוואות. על פי חוק הירושה, ישנן מספר דרכים לעריכת צוואה תקפה, כאשר אחת מהן היא "צוואה בפני רשות", כאשר גם עורך דין נחשב לרשות לעניין זה. רבים מעדיפים אפשרות זו בשל הנגישות, הפשטות והוודאות שהיא מספקת הן לעורך הצוואה והן ליורשיו.

כאשר המנוח לא השאיר אחריו צוואה מסודרת, הרשם לענייני ירושה מוציא צו ירושה. ניתן להגיש התנגדות לצו זה מסיבות מסוימות, ובכך לשנותו או לבטלו. מומלץ לאדם המעוניין להגיש התנגדות כזו להתייעץ עם עורך דין בעל ידע בתחום, אשר יוכל להעריך את סיכויי ההצלחה ולכוון ולהדריך את פעולותיו.

משרד עורכי דין לדיני וענייני משפחה - הלנה שמחי

עריכת הסכם ממון

הסכם ממון הוא הסכם משפטי מחייב, אשר מהווה מעין "ביטוח נישואין" הנערך לפני או אחרי החתונה, כאשר הזוגיות עדיין במיטבה. מטרתו להבטיח תהליך גירושין קל ונעים ככל הניתן, על ידי הסדרה מראש של הסוגיות השנויות במחלוקת הנפוצות ביותר בהליכי גירושין. הסכם ממון כולל הסכמות בין בני הזוג לגבי חלוקת הנכסים והרכוש המשותף במקרה של פרידה בעתיד. למרות שמו, הוא אינו עוסק רק בענייני ממון, וניתן לכלול בו גם נושאים הקשורים לילדים, כגון מזונות ומשמורת, אך במקרה כזה נדרש אישור בית משפט.

בנוסף לכך, כדי שהסכם ממון יהיה תקף, הוא חייב לשאת את חתימתו של עורך דין, ואם נערך לאחר הנישואין, גם לקבל אישור של בית המשפט. לכן, תפקידו של עורך דין לענייני משפחה הוא ללוות את בני הזוג בתהליך ניסוח ההסכם, שהוא למעשה סוג של חוזה, להסביר להם את ההשלכות שלו ולייצג אותם בפני בית המשפט במידת הצורך.

 

תביעות מזונות ומשמורת ילדים

בכל הליך גירושין, לשני הצדדים מומלץ מאוד לא להתמודד עם תביעות מזונות ומשמורת ללא ליווי של עורך דין מנוסה בתחום. נושאי המזונות והמשמורת מוסדרים כבר בהסכם הגירושין, אך בשונה ממרבית ההליכים המשפטיים, הם אינם סופיים וניתנים לשינוי. למעשה, בכל שלב עתידי יכול אחד מבני הזוג להביא את הסוגיה שוב בפני בית המשפט אם חל שינוי משמעותי בנסיבות, כגון מצב כלכלי, מצב תפקודי או מעבר למקום מגורים רחוק.

על פי דיני המזונות בישראל, חובת המזונות של הורה כלפי ילדיו נקבעת לפי דתו, ולפי הדין העברי, האב נושא באחריות הבלעדית לספק את כל צרכיהם הבסיסיים של ילדיו עד גיל 6, באופן מלא. בתאריך 19.07.2017 פרסם בית המשפט העליון הלכה חדשה, לפיה שיעור המזונות לילדים יהודים מעל גיל 6 ייקבע לפי הכנסות שני ההורים וחלוקת זמני משמורת. לכן, עבור ילדים מגיל 6 עד 15, מימון הילדים יתחלק באופן שווה בין שני ההורים.

 

איך עורך דין עשוי לסייע?

כאשר עומדים בפני הליך משפטי בתחום דיני המשפחה, חשוב מאוד להיעזר בעורך דין מנוסה ומקצועי. עורך דין המתמחה בענייני משפחה מכיר לעומק את המורכבות והרגישות הכרוכות בסוגיות אלו, ויכול לספק ייעוץ מושכל, ליווי צמוד וייצוג הולם לאורך כל שלבי ההליך. בין אם מדובר בגירושין, הסכמי ממון, סוגיות הקשורות לילדים או כל עניין משפחתי אחר, עורך דין מיומן יסייע בהגנה על הזכויות, האינטרסים והרווחה של הלקוח ובני משפחתו.

משרד עורכי דין לדיני וענייני משפחה – הלנה שמחי מציע שירותי ייעוץ וייצוג מקיפים ואמינים, תוך הקפדה על מקצועיות, אמפתיה ודיסקרטיות. צוות המשרד שם דגש על מציאת פתרונות יצירתיים וישימים, המותאמים לנסיבות הספציפיות של כל מקרה, במטרה להבטיח את האינטרס המיטבי של הלקוח.

 

לסיכום,

הליכים משפטיים הם תמיד עניין מורכב, מתיש ומורכב. על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר בענייני משפחה. לכן, חשוב להכיר את תפקידו וערכו של עורך דין לענייני משפחה מנוסה ומיומן. בין אם מדובר בגירושין, מזונות, משמורת, הסכמי ממון או סוגיות משפחתיות אחרות, עורך דין מקצועי מספק ידע וניסיון חשובים. לכן, בהיעזרות בעורך דין מיומן ואמפתי, ניתן לעבור את ההליך המשפטי בצורה בטוחה ומסודרת, תוך מטרה עליונה- להשיג את התוצאות ההוגנות והראויות ביותר.

עורך דין משפחה

תוכן עניינים

Picture of מסחר קריפטו בישראל
מסחר קריפטו בישראל

עם התפתחות עולם ה"קריפטו", המטבעות הדיגיטליים, ניראה כי העולם כולו עתיד להתקדם לכיוון זה וכי כל אדם יכול להפיק רווחים מעולם זה. לאור זאת אנו רואים לנכון להנגיש את כל הידע לעוד אנשים בכדי שכל אדם במדינת ישראל יוכל להחכים, לפתח שיח, להתעניין ולהיכנס לעולם הקריפטו בקלות יותר.

מאמרים נוספים באותו נושא

מה זה עורך דין קריפטו?

עם עליית מטבעות הקריפטו וטכנולוגיית הבלוקצ'יין, צמח תחום חדש של מומחיות משפטית – דיני קריפטו. בישראל, בה פורחת תעשיית הקריפטו, תפקידו של עורך דין קריפטו

להמשך קריאה »
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.