איך מגבים את הססמאות לארנקי הקריפטו​

תחום הקריפטו כאן כדי להישאר, כנראה לנצח. זו הסיבה שחשוב מאד לוודא כי הגישה לארנקים ולפלטפורמות המסחר לא תיאבד ולדאוג שלפחות בן משפחה אחד יכיר את הדרך לגשת אליהם. מעבר לטעויות שניתן לעשות במסחר בקריפטו, יש לא מעט טעויות שיש להמנע מהן גם מבחינת אבטחה.

אז איך שומרים על הגישה למטבעות הדיגיטליים?

קודם כל, יש כמה נקודות חשובות שכדאי לדעת על אבטחת הקריפטו שלך:

1. חשוב לשתף את פרטי הגישה רק עם אנשים שאתם סומכים עליהם ב-100% ורק עם אדם אחד או שניים (כמו בן הזוג/ילד/הורה).

2. לא לאחסן מידע רגיש באינטרנט. אפילו לא באימייל. כדאי לשמור 2 עותקים מודפסים. אחד בבית שלך ואחד במקום אחר שניתן לסמוך עליו.

3. Google Authenticator. אם הוא משמש לכניסה לבורסות מסחר, חשוב לשמור קודי גיבוי וסיסמה כדי לשחזר את הגישה אם הטלפון שלך נעלם.

מה שמוביל אותי לנקודה הזו:

5. השתמשו ב-2FA. כלומר, לצורך כניסה לפלטפורמות מסחר חשוב לקבוע גם ססמא וגם אימות נוסף, כמו אימות באמצעות הודעת SMS או Google Authenticator.

6. שמירה על בטיחות הססמא לארנקים. ניתן אף לחרוט אותם על פיסת מתכת. (ניתן להזמין ערכת חריטה מהאינטרנט).

7. את דרכי הגישה לקריפטו כדאי לכתוב באופן קל ונגיש. קחו ערב אחד ללמד את הקרובים לכם את כל מה שהם צריכים לדעת והכינו הוראות כתובות ברורות שצריכות להיות ברורות גם לילד בן 5, ליתר ביטחון. זה צריך לכלול כל מידע על גישה לקריפטו וכל אמצעי האבטחה הדרושים.

אמצעי גיבוי מומלץ

אחת הדרכים לשמור על 12 או 24 מילות הגישה לארנק, היא באמצעות חריטה על לוח מיוחד. ניתן לרכוש כאן ערכה מיוחדת המאפשרת לחרוט את המילים שתרצו על לוח מתכת קטן.

לרכישה

תוכן עניינים

מסחר קריפטו בישראל
מסחר קריפטו בישראל

עם התפתחות עולם ה"קריפטו", המטבעות הדיגיטליים, ניראה כי העולם כולו עתיד להתקדם לכיוון זה וכי כל אדם יכול להפיק רווחים מעולם זה. לאור זאת אנו רואים לנכון להנגיש את כל הידע לעוד אנשים בכדי שכל אדם במדינת ישראל יוכל להחכים, לפתח שיח, להתעניין ולהיכנס לעולם הקריפטו בקלות יותר.

מאמרים נוספים באותו נושא

אם אתם רוצים להתחיל במסחר יומי, תנסו את זה קודם | עצה שכל סוחר בקריפטו חייב להכיר

עצה זו עשויה להישמע קצת מוזר, אך מדובר בדרך מעולה לבדוק האם מסחר יומי הוא דבר שכדאי בכלל להתנסות בו. מדובר בעצה שקיבלתי לפני כמה שנים טובות. לצערי לא הקשבתי לה ואיבדתי 50% מהפורטפוליו שלי.

בצעו מסחר יומי באמצעות דף ועט במשך כמה שבועות או חודשים, מבלי לבצע את הפעולות בפועל אלא רק לבדוק מה היה קורה במידה והייתם מבצעים את אותה פעולת מסחר.

זה נשמע מעט מוזר, אך בפועל, זה מציג בצורה מצויינת עד כמה קשה לבצע מסחר יומי, ועד כמה השוק (בעיקר שוק הקריפטו) בלתי צפוי בכל רגע נתון.

כן כן, הכוונה היא לממש לכתוב כל פעולה ואת התוצאה שלה על דף ולבדוק אתם אכן ברווח בסופו של דבר.

מדובר בדרך טובה לבדוק האם מסחר יומי הוא דבר שמתאים לכם וכמובן לגלות שלא מדובר דרך מהירה וקלה להתעשר.

זה לא בא להגיד יש מסחר יומי הוא בלתי אפשרי, אבל את הטעויות ההתחלתיות כדאי לעשות תחילה על דף ולא באמצעות כסף אמיתי.

להמשך קריאה »