מחשבון כרייה

השלב הראשון בתכנון בניית ריג לכריית מטבעות דיגיטליים, הוא לחשב את הכדאיות של הכרייה. כלומר, לחשב את הרווח הפוטנציאלי מהפעילות. לשם כך קיים מחשבון כרייה של מטבעות דגיטליים. מחשבון כרייה הוא כלי הנותן הערכה לסכום שנוכל להכניס באמצעות ביצוע כרייה של מטבעות דיגטיליים.

מחשבון כרייה – באיזה מחשבון להשתמש

נתחיל בשני מושגים חשובים והבדל ביניהם:

ROI – Return of investment – הרגע שבו הרווחנו את ההשקעה. כלומר, נניח שהשקענו 3000 שקלים בציוד כרייה, ברגע שנכניס 6000 נגיע ל-ROI.

Break Even – בשונה מ-ROI, מדובר ברגע שבו הכסף שהוצאנו חזר אלינו. נניח שההשקעה הייתה 3000 שקלים, הגענו ל- Break Even כשההכנסה הגיעה ל-3000 שקלים.

מחשבון יכול לתת הערכה למתי והאם נוכל להגיע לאחד מהמצבים האלה ביחס להשקעה ולהציג לנו את המטבע והאלגוריתם שבו כדאי להשתמש בהתאם לציוד הקיים.

המחשבון המוכר ביותר הוא  WhatToMine

הוא מספק מידע רחב ממגוון מקורות כרייה בהתאם למגוון רחב של כרטיסי מסך. ניתן לקבל ככה תמונה כוללת טובה של כדאיות וההבדלים בין המטבעות השונים.

לעומת זאת, המחשבון של NICEHASH המחשבון הזה הוא ספציפי לכרייה ב- Nicehash. היתרון הגדול שלהם הוא הקלות של ההגדרה, התשלום המהיר והפשטות של השימוש. החסרון – התשלום מעט נמוך יותר מאשר בכרייה עצמאית. בנוסף, אין בחירה במטבע. הפלטפורמה רוכשת ממך את כח הכרייה ומשלמת בביטקוין בלי קשר למטבע אותו הם כורים (שהוא לרוב אתריום). בכל מקרה, פלטפורמה זו מומלצת יותר למתחילים ולמי שרוצה להתנסות בכרייה.


מה עוד כדאי לקחת בחשבון לגבי כרייה

חוץ מהנתונים היבשים של הרווחים שהציוד מפיק, יש עוד כמה גורמים שיש לקחת בחשבון.

עלויות חשמל

מרכיב חשוב מאד בחישוב הכדאיות והרווחיות של כרייה הוא עלויות החשמל. בציוד המכניס סכום נמוך עלות החשמל עלולה אף לגרום דווקא להפסדים. חשוב להבין מה היא עלות החשמל ולחשב אותה באמצעות מחשבון כרייה או באופן ידני.

ניתן להיעזר בנוסחא הבאה:

Watts = power kWh = Kilowatt Hour or power * time

Watts * time = Watt Hour Watts * time / 1000 = Kilowatt Hour

תקלות בציוד ושחיקה

כמו בכל מחשב, בייחוד בכרייה, הציוד עלול להשחק ויעילותו תרד ואפילו להפסיק לעבוד כליל (עקב תקלות בחשמל או פגמים קיימים).

ירידות שווי בשוק

שוק הקריפטו הוא שוק עם הרבה עליות ומורדות. אמנם זה הפוך לרווחי מאד, אך באותה מידה, רווחים מהכרייה עלולים לרדת באופן קיצוני משתי סיבות:

  1. שווי כללי של המטבעות.
  2. התשלום על הכרייה עלול להשתנות עקב חוות כרייה חדשות שמוקמות, או להפך, חוות שמפסיקות לפעול. כלומר, כשהביקוש לכח הכרייה משתנה, יש השפעה על הרווח.

מחשבון כרייה

מחשבון כרייה הוא כלי אחד לחישוב הרווחים מהכרייה, אך לא הכלי היחיד וחשוב לזכור ולהתחשב בפרמטרים נוספים.

אם אתם מחפשים לסחור במטבעות מבוזרים, הכנו מדריך לקניית קריפטו בארץ.

תוכן עניינים

Picture of מסחר קריפטו בישראל
מסחר קריפטו בישראל

עם התפתחות עולם ה"קריפטו", המטבעות הדיגיטליים, ניראה כי העולם כולו עתיד להתקדם לכיוון זה וכי כל אדם יכול להפיק רווחים מעולם זה. לאור זאת אנו רואים לנכון להנגיש את כל הידע לעוד אנשים בכדי שכל אדם במדינת ישראל יוכל להחכים, לפתח שיח, להתעניין ולהיכנס לעולם הקריפטו בקלות יותר.

מאמרים נוספים באותו נושא

מה זה ביטקוין

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי מוכר מאד, אשר שוויו רק הולך וגדל בשנים האחרונות. מדובר באפיק השקעה מפתה מאד עבור רבים, אבל כמו לפני כל השקעה,

להמשך קריאה »

מסחר יומי בקריפטו

מה זה מסחר יומי מסחר יומי בקריפטו הוא בעצם גישה שונה מהשקעה לטווח ארוך. הרעיון הבסיסי הוא לקנות כאשר המחיר נמוך ולמכור במחיר גבוה באופן

להמשך קריאה »
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.