9 מטבעות דיגיטליים מסקרנים

מלבד ביטקוין שכולנו מכירים, יש עוד מטבעות רבים ששווה להכיר. ריכזנו מידע על 9 מטבעות דיגיטליים מסקרנים. הנה מה שחשוב לדעת עליהם.

1. אתריום (ETH)

אתריום הוא אחד המטבעות המבטיחים של השנים האחרונות. לעומת מטבעות שהמטרה מאחוריהם היא בעיקר מסחר, מאחורי אתריום עומדים שימושים אמיתיים בתחומים כמו רפואה, הצבעה בבחירות, גיימינג ועוד. במהלך שנת 2021 צפוי אתריום לעבור שדרוג גרסא והטרנזקציות בו יהפכו יעלות וזולות יותר.

2. קארדנו (ADA)

קארדנו היא פלטפורמת בלוקצ'יין שעברה את שלב ה-PoS. הפלטפורמה נוסדה ב-2015 ע"י אחד מהיוצרים של אתריום. המטבע שלה נקרא ADA והרעיון מאחוריה הוא לאפשר פעולות בקריפטו בצורה נוחה, מהירה ולא יקרה (מה שמתאפשר בגלל ששלב ה-PoS כבר נעשה).

3. ריפל (XRP)

ריפל הוא פרוטוקול לתשלום דרך האינטרנט. המטבע נקרא XRP והמטרה שלו היא לאפשר טרנזקציות כמה שיותר זולות והוגנות למשתמשים. הדבר החשוב שיש לדעת לגביו, הוא שבשנת 2020 הם נתבעו ע"י הוועדה לניירות ערך ולבורסות (ה-SEC) על מה שאפשר לסכם בקצרה בכך שלטענת התביעה הם יצרו מטבעות מכלום והרוויחו ממכירתם למשתמשים. נכון לרגע כתיבת מאמר זה (יולי 2021) טרם הושגה הכרעה בנושא.

4. מטבעות דיגיטליים – BTT

מדובר בטוקן המייצג את פרוטוקול שיתוף הקבצים המוכר. מי מאיתנו לא מכיר את BitTorrent? ובכן, אחד השימושים שלו הוא "תשלום" על קבלת מהירויות הורדה גבוהות יותר.

5. דוג' DOGE

דוג' הוא מטבע שקיבל הרבה תשומת לב בשנה האחרונה. מה שהתחיל כבדיחה (Meme Coin) הפך רבים למיליונרים וגרם לאחרים להפסיד את הכסף שהשקיעו. עסקים מסויימים החלו לקבלו כאמצעי תשלום אמנם, אך עדיין מדובר במטבע מוטל בספק. אילון מאסק עודד את צמיחתו באופן משמעותי בציוציו בטוויטר, מה שגרם להמולה רבה עוד יותר סביב המטבע.

עוד בנושא: איך קונים קריפטו בישראל?

6. מטבעות דיגיטליים – פוליגון (MATIC)

המטבע, שנוצר בשנת 2017, הוא עוד דוגמא למטבע דיגטלי מסקרן שעתידו לא ידוע. המהות שלו היא בעצם לתמוך בשימוש באתריום בדרכים שונות.

7. רייבן (RVN)

המטבע הוא בעצם מטבע מבוסס ביטקוין, אך הכמות של המטבעות הקיימים מאפשרת בעצם טרנזקציות מהירות יותר.

8. פולקדוט (DOT)

מדובר בעוד מטבע שנוצר באחד ממקימי אתריום. הוא משמש מעין רשת תמיכה לבלוקצ'יינים אחרים. התחזיות לגבי שוויו היו גבוהות מאד אך כמו מטבעות אחרים, ביוני 2021 שוויו ירד עד מאד.

9. BNB

מדובר במטבע של Binance והוא מבוסס על אתריום. הוא נותן בין השאר הנחות רבות במסחר למשתמשים בו ומאפשר פעולות נוחות שונות.

מטבעות דיגיטליים – ריבוי מטבעות בשוק

השוק כיום מלא במטבעות שונים עם שימושים שונים, אבל יש משהו אחד שחשוב מאד לזכור. לפני כל רכישה והשקעה חשוב לקרוא לעומק ולהבין את מה שעומד מאחורי כל מטבע קריפטו.

10 מטבעות דיגיטליים מסקרנים
צילום Maxim Hopman מ Unsplash

תוכן עניינים

Picture of מסחר קריפטו בישראל
מסחר קריפטו בישראל

עם התפתחות עולם ה"קריפטו", המטבעות הדיגיטליים, ניראה כי העולם כולו עתיד להתקדם לכיוון זה וכי כל אדם יכול להפיק רווחים מעולם זה. לאור זאת אנו רואים לנכון להנגיש את כל הידע לעוד אנשים בכדי שכל אדם במדינת ישראל יוכל להחכים, לפתח שיח, להתעניין ולהיכנס לעולם הקריפטו בקלות יותר.

מאמרים נוספים באותו נושא

ארנק דיגיטלי ריפל XRP

ארנק ריפל

ארנק דיגיטלי ריפל XRP באיזה ארנק ניתן לאחסן ריפל (XRP)? ארנק דיגיטלי הוא כלי מרכזי וחשוב בעולם הקריפטו וכדאי להכיר את כל היתרונות והחסרונות בשימוש בו.

להמשך קריאה »

מסחר יומי בקריפטו

מה זה מסחר יומי מסחר יומי בקריפטו הוא בעצם גישה שונה מהשקעה לטווח ארוך. הרעיון הבסיסי הוא לקנות כאשר המחיר נמוך ולמכור במחיר גבוה באופן

להמשך קריאה »
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.